hír
Idén januárban a Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál exkluzív online premierekkel lepi meg a rövidfilmek szerelmeseit. A limitált ideig…
továbbvideó
Sikeres fesztiválkörút után végre online látható Tóth Luca Berlinalén debütált kisfilmje, a Lidérc úr. A film a berlini premier óta közel 90…
továbbhír
Szarajevói premierjét követően, a magyar szereplések és díjak mellett több nemzetközi fesztivál válogatásába is bekerült Baranyi Benő Anja című…
továbbmagazin
Tóth Luca éppen a karantén előtt fejezett be egy intenzívebb munkát, a bezártság inkább a Lidérc úr fesztiváljainak tett keresztbe. A rajzolást nem…
továbbmagazin
Hogy mit szerettünk az elmúlt évtizedben? Például azt, hogy egyik ámulatból estünk a másikba, amikor hazai kisfilmeket néztünk. Iszonyatosan erős…
továbbhír
Franciaországban díjazták a reménytelenül szerelmes tumorlény történetét. Tóth Luca animációs kisfilmje, a Lidérc úr szorgalmasan gyűjti a…
továbbhír
Dániában nyert fődíjat Lidérc úr. Tóth Luca kisfilmjét a Viborgi Animációs Filmfesztiválon választották a legjobbnak.
továbbhír
Tóth Luca Lidérc úr című alkotását a legjobb animációnak járó Børge Ring-díjjal jutalmazták az Odense-i Nenzetközi Filmfesztiválon, ezzel…
továbbmagazin
Lelepleződött a leghíresebb magyar vámpír, megmozdult egy reneszánsz remekmű és visszatértek a 90-es évek legszebb animációs pillanatai –…
továbbhír
Április 30-án a Magyar Film Napja az animáció jegyében telik a Toldi moziban. A Magyar Nemzeti Filmalap szervezésében klasszikus és modern, egész…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié